You are currently viewing O mnie

O mnie

Cześć. Mam na imię Asia i uwielbiam rozmawiać z mądrymi i wglądowymi ludźmi. A takich spotykam w konsultingu. Rozmawiałam z przedsiębiorcami, menadżerami oraz członkami zespołów z ponad 100 firm, z ponad 70 branż zarówno z sektora MMŚP jak i korporacji. Łącznie to kilka tysięcy godzin konsultacji.

I wiesz co zrozumiałam?
Że wszyscy mamy podobne problemy.

Pracowałam z genialnymi ludźmi w branży IT reprezentując firmę na rynku niemieckim jako Specjalista ds. Handlu Międzynarodowego oraz jako Dyrektor ds. Projektów Europejskich.

Czego się nauczyłam?
Że są ludzie, którzy mając ogromne know-how i merytorykę potrafią realizować duże projekty bez zadęcia i na luzie. 

W między czasie urodziłam córkę i dwóch synów. Dzisiaj to fantastyczne nastolatki. Mamy z mężem serca pełne ogromnej wdzięczności za ich życie i dobro.

Do czego potrzebowałam dojrzeć?
Że niezależnie od moich ambicji i planów, małżeństwo i moje dzieci są zdecydowanie najważniejszym projektem w moim życiu :).

W mojej edukacji złapałam bakcyla ekonomii (studia podyplomowe: Handlu Międzynarodowego, Controllingu i Finansów oraz Coachingu). Jestem urodzonym Project Managerem (z certyfikatem PRINCE2 PRACTITIONER), który postanowił lepiej zrozumieć finanse (certyfikat doradztwa finansowego EUROPEAN FINANCIAL GUIDE). Najbardziej fascynowały mnie jednak zawsze wątki związane z edukacją i ludźmi (dlatego Kurs Trenerów Zarządzania; Akademia Mistrzów Treningu i Uczenie się przez działanie Aciton Learning oraz Case Study). A z lingwistyką zaprzyjaźniłam się już jako filolog (Germanista). Komunikację językową uwielbiam!
Zbierałam dyplomy, certyfikaty i… goniłam za wiatrem.

I wiesz, do jakiego wniosku doszłam?
Nie musisz być erudytą, mówić „ę” i „ą” , by dobrze zarządzać komunikacją. Najważniejsze, że szukasz i wspierasz w ludziach to, co w nich dobre i co potrafią robić najlepiej zachęcając ich do dobrego działania. W zespole ludzi, którzy lubią ze sobą być i pracować.

Asia Tyrpa, Dom Rozmowy


ODKRYWAJ POTENCJAŁ LIDERA I ZESPOŁU

Gdy znacie swoje mocne strony trafnie oceniacie:

– z kim współpracować i jakie osoby rekrutować
– jakimi kompetencjami dopełnić zespół
– jak delegować zadania
– jak zabezpieczyć wąskie gardła
– jak zarządzać ryzykiem w projektach
– jak integrować zespół
– jak komunikować w zespole

TRENUJ Z E-BOOKIEM